צרו קשר 072-3921448
שעות פתיחה ימים א, ג, ד, ה: משעה 10:30 עד 18:00. יום ב': משעה 10:30 עד 15:00. ימי ו' וערבי חג: סגור

טריכוטילומניה

תמונות טריכוטילומניה

טריכוטילומניה היא סוג של הפרעה נפשית שהלוקים בה נוהגים לתלוש את שיער ראשם בנסיבות שונות. לסובל מהבעיה יש דחף בלתי נשלט לתלישת שיער שאותו הוא לפעמים אף בולע ולועס. התלישה מתבצעת בעיקר באזור הקרקפת אבל גם במקומות אחרים כמו ריסים, גבות, זקן, מפשעה ועוד. מרבית המקרים נעשים בעת ישיבה, צפייה בטלוויזיה, קריאה, כתיבה, ועוד. התופעה מאופיינת בעיקר אצל צעירים בגילאי 7 עד 14 ונפוצה יותר אצל נשים. ניתן לאבחן אותה גם אצל בנים יחידים.

התוצאה היא שנוצרות קרחות שיער על הקרקפת אותן מנסים להסתיר בדרכים שונות. פאות, תסרוקות, ריסים מלאכותיים הם אמצעים אחדים, אבל, לעיתים, מתנזרים הסובלים מחשיפה וגוזרים על עצמם בדידות חברתית.

טיפול בקרקפת

ניתן לטפל בבעיות הללו בדרכים רפואיות שונות, ובמקביל, ניתן לשפר את מראה הקרקפת באמצעות מילוי שיער במקומות הנדרשים, ובאמצעות מיקרופיגמנטציה בשילוב הדמיית שיער לנשים. מילוי שיער נעשה באמצעות הלחמות של שיער טבעי ועשיר וחיבורו לשיער הקיים. ניתן לבצע הלחמה קרה באמצעות לייזר והלחמה קרה וחמה באמצעות תהליך אינפרא לייט. החיבור נעשה באמצעות תרכובות שמכילות קראטין וחומרים אחרים.

מומחים לנושא מצליחים לחבר את השיער בצורה מעולה כך שנקודות החיבור נראות הומוגניות. תחזוקת השיער נעשית באותו אופן כמו תחזוקת שיער רגילה. ניתן לחדש את החיבור מעת לעת וכאשר השיער מצליח לצמוח מחדש.

מיקרופיגמנטציה

שיטה אחרת למילוי נקראת מיקרופיגמנטציה והיא מתבצעת על ידי הזרקת פיגמנטים לאזור התלוש בקרקפת. הפיגמנטים מכילים חומרים מיוחדים המחזיקים מעמד לאורך שנים ועמידים בפני קור, חום, לחות וכיוצא בזה. יש צורך לבחור את הפיגמנטים המתאימים לצבע הקיים של השיער. ההזרקה נעשית בידי מומחים. כל הזרקה מתבצעת סמוך לשורשי השיער ומדמה צמיחה של שיער חדש. התוצאה היא אזור צפוף עם הדמיית שיער. במהלך הטיפול לא פוגעים בשיער הקיים והוא ממשיך לצמוח כבעבר.

ממבט מרחוק לא ניתן להבחין בהבדל בין השיער הקיים לאזור המטופל. שיטה זאת חוסכת כסף רב למטופל ואינה נחשבת להליך כירורגי מורכב. ניתן לחזור עליה מספר פעמים כאשר שכבת העור הנושאת את הפיגמנט מתקלפת. פיגמנטציה מתאימה לגברים ולנשים כאחד.

טיפול מקצועי משולב

טיפול משולב פסיכולוגי ורפואי יחד עם טיפול בקרקפת יכול להועיל לכל מי שסובל מטריכוטילומניה. כאשר המטופל רואה שהקרחות על הקרקפת נעלמות מוסר מחסום חשוב ואז ניתן להשלים את הטיפול הנפשי אשר יכול להוביל להחלמה. מומלץ לבצע את הטיפול בקרקפת אצל מומחים לנושא. הם מכירים סוגי שיער רבים ויודעים להתאים את הטיפול למרקם של הקרקפת. פיגמנטציה מחייבת דיוק בעבודה. יש צורך להחדיר את הכמות הפיגמנט המדויקת במקום המיועד לו. חוסר בפיגמנט או עודף בו ייצור מראה שאיננו אחיד, וזאת איננה המטרה. מומחים לפיגמנטציה ולמילוי ועיבוי שיער מבצעים טיפולים ופרוצדורות רבות אחרות במכוני שיער בעלי תשתית מתאימה.

תמונות טריכוטילומניה

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
תמונת אחרי תוספות שיער
תמונת לפני עיבוי שיער
תמונת אחרי עיבוי שיער
תמונת לפני
תמונת אחרי תוספות שיער
קבלו הנחה
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
לייעוץ ללא עלות
נגישות